Vyberte stránku

Přednáška „Kladný přístup k životu“

Městská knihovna a město Rychvald pořádají přednášku Kladný přístup k životu, která se uskuteční ve středu 25.3. od 13 hod.

Přednášející Ing. Zděnek Svoboda, CSc. říká, že optimismus a pesimismus je naučitelný. Smyslem přednášky je předat metody tréninku optimistického životního stylu. Účastníci si odnášejí konkrétní postupy, jak dlouhodobě zvyšovat svojí každodenní spokojenost.

Hlavní body přednášky: žijeme v příznivější době, vliv špatných zpráv na naše přemýšlení, změna vnímání, lístek vděčnosti, osobní hrdinství, rozdávání radosti. 

 

Cestovatelská přednáška USA a Kanada

Zpět do Montrealu jeli pro změnu přes USA a navštívili další unikátní místa. Za všechny jmenujme Mount Rushmore, Niagarské vodopády nebo New York, který jim vehnal i slzy do očí.

Zveme vás na přátelské posezení plné dobrodružných i humorných zážitků.

Jiří Mára je autorem dvaceti cestopisných knih a dokumentárních filmů z různých koutů světa. Více informací naleznete na www.jirkamara.cz.

Březen měsíc čtenářů 2019

V týdnu od 1.3. – 8.3.2019 vyhlašujeme pro nové čtenáře REGISTRACI ZDARMA – noví čtenáři si pak budou moci půjčovat knihy celý kalendářní rok zdarma a AMNESTII na upomínky a resty čtenářů z předešlého období.

Připravujeme nejen pro čtenáře, ale i pro ostatní občany tyto akce:

  • 5. 3. 2019 17:30 h cestovatelská beseda s rodinou Márových na téma Kanada a USA
  • 20. 3. 2019 14:00 h třídní schůzky Školy naruby pro rodiče s dětmi zapojenými do tohoto projektu

Akce připravené pro ZŠ a MŠ:

  • 6. 3. 2019 interaktivní besedy se spisovatelkou M. Harasimovou pro děti 1. tříd ZŠ a její knihou Z deníčku kočičky Ťapičky
  • 7. 3. 2019 knihovnické lekce pro třídy Berušky a Motýlek MŠ Rychvald
  • 21 3. 2019 interaktivní besedy se spisovatelem J. Opatřilem pro děti 3. tříd ZŠ a jeho knihami Dobrodružství Kapříka Metlíka
  • 28. 3. 2019 knihovnické lekce pro žáky 5. tříd ZŠ na téma Současná literatura pro děti a mládež

Týden knihoven 2018

V rámci 22. ročníku akce Týden knihoven, který proběhne od 1. do 7. října 2018 mohou občané zaregistrovat sebe nebo své děti či vnoučata ZDARMA na běžný rok – tedy na následujících 365 dní. Postačí k tomu jen platný občanský průkaz a dětem vyplnit přihlášku čtenáře.

Zároveň vyhlašujeme pro stávající čtenáře v tomto týdnu AMNESTII na upomínky. Pokud čtenář obdržel písemnou upomínku za zpoždění z vrácení vypůjčených knih, bude mu poplatek za tuto upomínku prominut. Tím chce knihovna vyjít vstříc všem zapomnětlivcům, kteří mají poslední šanci vrátit knihy zpět, kam patří – tedy do Městské knihovny, protože na ně netrpělivě čekají další čtenáři.

Všechny občany Rychvaldu i mimorychvaldské zveme na poutavou přednášku rychvaldského občana Lubomíra Kirmana na téma Kvantová regrese, která se bude konat v úterý 2.10.2018 v 17:30 hod.