Vyberte stránku

Vedení města Rychvald ocenilo mladé hasiče

Dne 20.12.2021 starosta města Rychvald Milan Starostka a místostarosta Václav Pavlík přijali v obřadní síni rychvaldské radnice jedenáct mladých hasičů a dorostenců, které slavnostně ocenili za vynikající reprezentaci města.

Nastupující generace Sboru dobrovolných hasičů Rychvald uspěla v krajské soutěži Toughest Firefighter Alive (TFA), kde Tomáš Sikora získal ve své kategorii zlato a Tobias Píša byl třetí. Výborných výsledků dosáhlo také zbylých devět oceněných.

Vedení města poděkovalo a předalo věcné dary také jejich vedoucím Zuzaně Dunajčíkové a Aloně Oryekhové za přípravu a péči, kterou jim věnují.

Soutěž TFA se skládá ze čtyř kol, ve kterých se dotknou dna svých sil i ti nejtvrdší hasiči. Soutěž je zaměřená hlavně na fyzickou zdatnost. Jde o silový víceboj a závodní trať je složena z úseků, kde každý obsahuje disciplíny simulující zásahovou práci hasičů, jakými jsou tahání hadic, motání hadic, tahání figuríny, nošení závaží, překonání bariéry nebo převrácení pneumatiky.

Soutěžící v ní bojují každý sám za sebe, a ne v týmu, jak jsou zvyklí. Celkové umístění se počítá z bodů získaných v celé sérii.  Samostatně soutěží chlapci a dívky ve věkových kategoriích 6-8 let, 9-11 let, 12-15 let a dorostenci. Úkoly se v každém kole liší. Obzvláště těžké bylo hlavně poslední kolo, které proběhlo v září v Soběšovicích.

Ocenění zakončila závěrečnou řečí starostka SDH Rychvald paní Jana Korhelová.

Ocenění mladí hasiči: Gabriel Černík, Tereza Černíková, Daniel Česelka, Katarína Česelková, Tomáš Grycmon, Lada Rutarová, Alfréd Vincek, Tobias Píša, Tomáš Sikora, Radim Šeliga, Vilém Zajíc

Oceněné vedoucí: Zuzana Dunajčíková, Alona Oryekhová

Všem oceněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci města Rychvald.

Lucie Stankušová

Share This