Vyberte stránku

Seniorden 2022

Především zraku a jeho vadám v pozdním věku bylo věnováno hlavní téma letošního Seniordne, na kterém se po delší covidové přestávce v sobotu 23. července v kulturním domě sešli příznivci této oblíbené celodenní tradiční akce.

Pod taktovkou předsedkyně Majky Nadkanské, která je zároveň tvůrkyní koncepce celého programu, šlapal přípravný kolektiv MS ČČK jako švýcarské hodinky. Ocenili to nejen přítomní účastníci, ale i vystupující, zvláště pak ti, kteří byli mezi námi poprvé.

Oční lékařka MUDr. Halina Ligocká v hlavním projevu zmínila nejčastější, ale i méně časté oční vady a způsoby, jak je možné je řešit. V předsálí hlavní partner letošního Seniordne, firma Gemini, doplnil téma radami a vyšetřeními, například očního tlaku.

Naše členka a zároveň oční optik Zuzka Helisová uvedla pár praktických rad o brýlích. Dalšími, ale rovněž nadmíru zajímavými tématy byla přednáška předsedy rychvaldských včelařů Lumíra Hebdy nebo novinka využití molekulárního vodíku pro naše zdraví, kterou si opět účastníci mohli vyzkoušet na vlastní kůži.

Tradičně uvádíme pro seniory varování preventistů, a to jak z městské policie, tak od našich hasičů, před stále propracovanějšími praktikami „škodičů“.

Manželé Kirmanovi povzbudili seniory motivačními programy, jak si užívat stáří. Vše bylo proloženo vtipnými videi a zejména nádhernými tanci v podání souboru Suszanie – Sušané.

Na závěr jsme si zazpívali při harmonice s Renatou Klaputovou Švenkovou. Děkujeme vám, kteří jste mezi nás znovu zavítali, snad se sejdeme opět za rok!

V. Krzyžanková
jednatelka MS ČČK

Share This