Vyberte stránku

Projekt „současná česká rodina“

Milí spoluobčané,

možná někteří z vás byli v těchto dnech osloveni dopisem do vašich poštovních schránek, abyste se dobrovolně zúčastnili mezinárodního výzkumu, který se týká současné české rodiny. Cílem projektu je lépe porozumět, co se v posledních letech změnilo, co si lidé o rodině myslí a co plánují.

Dovolte nám pár informací o tomto projektu.

Projekt „Současná česká rodina“ je součástí mezinárodního výzkumného programu Generations and Gender Programme (GGP).

2012 ggp rodina letak 1 2

Výzkumný projekt GGP je velká výzkumná infrastruktura z oblasti společenských věd, která poskytuje rozsáhlé datové zdroje o jednotlivcích, regionech i státech. Tato data jsou pak důležitým zdrojem informací pro společenské vědy a sociální politiku v Evropě i dalších geografických oblastech.

Dvě hlavní části GGP jsou panelový výzkum jednotlivců jménem Generations and Gender Survey (GGS) a kontextuální databáze informací o regionech a státech. GGP poskytuje volný přístup ke svým datům, aby podpořil akademický a aplikovaný výzkum. Aktivity GGP již trvají více než patnáct let.

Partneři výzkumu jsou : Fakulta sociálních studií MU v Brně, Přírodovědná fakulta UK, SC&C spol. s.r.o., Výzkumný ústav práce a sociálních věcí. Projekt je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR. Výzkum by měl probíhat až do cca května 2021, možná i déle dle aktuální epidemie Covid – 19.

Zároveň si Vás dovolujeme tímto informovat o tom, že se na území našeho města budou v následujících týdnech (měsících) pohybovat pracovníci agentury SC&C, budou řádně vybaveni tazatelskými průkazy a provádět tento výzkum. Proto prosíme o vaši vstřícnost a ohleduplnost s těmito pracovníky zapojenými do tohoto projektu. Také informujeme o možnosti, pokud se domácnost výzkumu zúčastní, dostane odměnu 500 ,-Kč. Bližší informace naleznete na adrese: https://ggp-cz.fss.muni.cz/

Děkujeme za pochopení

MěÚ Rychvald

odbor školství, kultury, sportu a vnitřní správy

Share This