Vyberte stránku

Obálka do lednice neboli IN.F.Obálka pomůže seniorům i záchranným složkám

Moravskoslezský kraj přichází s novým projektem zaměřeným na zvýšení kvality života seniorů a podporu jejich bezpečí. Jedná se o speciální obálku do lednice, která slouží k předání důležitých informací složkám záchranného systému – hasičům, zdravotníkům či policii v případě, že se senior ocitne v nebezpečí či ohrožení zdraví nebo života ve své domácnosti, např. při náhlých zdravotních potížích či nebezpečí. Přispěje tak k řešení krizové situace a poskytnutí efektivní pomoci.
IN.F.Obálka (= Informace jako Forma ochrany) je plastová obálka, která obsahuje informační leták s pokyny k vyplnění, formulář k vyplnění, propisku, magnetu nebo samolepku (s nápisem: Zde je IN.F.Obálka, s telefonními čísly na složky záchranného systému). Pokyny k vyplnění formuláře najdete v příloze.
IN.F.Obálka slouží k předání údajů o zdravotním stavu, užívaných lécích, kontaktech na příbuzné či blízké, v případě, že se senior v domácnosti ocitne v nebezpečí či ohrožení života, složkám záchranného systému, které jsou o této aktivitě informovány.
IN.F.Obálka může přispět k efektivnímu zajištění pomoci v situaci tísně, ohrožení zdraví nebo života. Je třeba vyplnit formulář s požadovanými údaji a vložit jej zpět do plastové obálky a umístit do lednice, nejlépe do vnitřní přihrádky dveří. Samolepkou nebo magnetkou označit dveře lednice nebo dveře z vnitřní strany bytu a tím způsobem budou informovány zasahující záchranné složky.
IN.F.Obálky si mohou zájemci vyzvednout v úředních dnech na Městském úřadě v Rychvaldě, kancelář č. 4 v přízemí – úsek sociální, k dispozici je 50 ks.
Upozornění: Moravskoslezský kraj ani Ministerstvo práce a sociálních věcí (jako iniciátoři této preventivně bezpečnostní akce) nepověřili žádné osoby, ani organizace kontrolou IN.F.Obálek! Proto žádné osoby, které by chtěly takto konat, NEVPOUŠTĚJTE DO SVÝCH DOMOVŮ!!!
Tento projekt je spolufinancován ze státního rozpočtu České Republiky a rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Share This