Vyberte stránku

Chirurgové z Bohumína ordinují v Rychvaldě

Od čtvrtku 23. 11. začnou v objektu Zdravotního střediska v Rychvaldě ordinovat chirurgové Bohumínské městské nemocnice. Chirurgická ambulance bude ve startovacím období otevřena každé úterý a čtvrtek od 15 do 18 hodin.

„Už delší dobu jsme s vedením města Rychvaldu o této možnosti diskutovali a jsme rádi, že se všechno podařilo dotáhnout do úspěšného konce. Poděkování patří paní starostce, která stála o to, aby obyvatelé Rychvaldu měli na dosah také chirurgickou ambulanci. Jedná se teď o prozatímní místo, po pár měsících by se ordinace měla v budově na Mírové ulici přesunout do jiných prostor,“ uvedl předseda představenstva Bohumínské městské nemocnice Igor Bruzl.

V úterý bude zájemcům k dispozici MUDr. Jan Kaleta, ve čtvrtky hodlá v ambulanci ordinovat MUDr. Vlastimil Karlík. „Jedná se o naše zkušené lékaře. V první fázi jde o nabídnutí chirurgických vyšetření, ale jsme připraveni provádět v Rychvaldě i drobné zákroky, například převazy, šití a podobně. Největší předností by mělo být poměrně rychlé odbavení pacientů nejen v ambulanci, ale samozřejmě i poté u plánovaných výkonů v naší nemocnici v Bohumíně,“ konstatoval primář chirurgického oddělení Bohumínské městské nemocnice MUDr. Bogdan Machej.

Share This