Vyberte stránku

ZUŠ v Rychvaldě prošla celkovou rekonstrukcí

Datum zveřejnění/aktualizace: 13/01/2021

RYCHVALD – Před třemi roky se začala připravovat rekonstrukce Základní umělecké školy v Rychvaldě. Dnes je téměř hotovo, přičemž Moravskoslezský kraj do oprav a vybavení investoval 27 000 000 korun.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Dnešním dnem mně pan ředitel základní umělecké školy provedl po víceméně ukončené druhé etapě opravy a oprav a rekonstrukcí a jsem opravdu mile překvapena a nadšen a myslím si, že teď je ta škola opravdu velice velice hezká.“

Radim Plšek (ředitel ZUŠ Rychvald): „Před rokem proběhla první etapa, kdy se opravila jedna budova. Letos v létě se opravila druhá budova. Proběhla celková rekonstrukce, elektroinstalace, topení, rekonstrukce podlah některých, podhledů. Máme nové osvětlení. V té poslední fázi nám zřizovatel dal investiční příspěvek i na vybavení. To znamená, že jsme naprojektovali vnitřní vybavení, skladovací prostory, sedací nábytek a všechno je vlastně de facto nové ve škole. Ten komfort je samozřejmě větší esteticky i funkčně tady došlo ke zlepšení. Máme nová okna, novou fasádu. Součástí rekonstrukce byly také nové technologie. Samozřejmě máme rekuperaci v koncertním sále a v místnostech pro kolektivní výuku. V koncertním sále je také klimatizace, promítací technika. Multifunkční sál doznal nového zázemí pro přípravu koncertů, anebo pro pronájmy. Teď momentálně učíme distančně a už se těšíme až přivítáme tady žáky, až budou moci být taky nějaké koncerty.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This