Vyberte stránku

V Rychvaldě staví další parkoviště, placená místa zruší

Datum zveřejnění/aktualizace: 03/11/2021

RYCHVALD – Několik nových parkovacích míst budují v těchto dnech Služby města Rychvaldu za budovou radnice. Sloužit budou návštěvníkům centra města i obyvatelům blízkých domů.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „My stavíme parkoviště ne pro sebe, samozřejmě nějaká ta místa tady budou vyhrazena, ale hlavně pro občany, kteří tu jezdí k lékaři, jezdí do sámošky, jezdí tu všude a většinou ta místa, bohužel jsou zabraná. Takže tady budou místa rozšířená a uvažujeme tady o tak zvaném parkování třeba na dobu, čili na hodinu s parkovacími hodinami, a přes noc tady můžou stát lidi. Vznikne tu 15 parkovacích míst, včetně i takových těch prostě pro ty eventuálně nepohyblivé. Chceme tady nějaká místa na svatby, které se jezdí a budou parkovat. Čili proto i to omezení časové. Trošičku se nám stavba protahuje, ale samozřejmě snažíme se co nejdříve ji dokončit. Měla by být, mám pocit, do konce měsíce, ale měli se tu kopat 2 pětimetrové vsakovací jímky. Přišli jsme na to, že tu vede nějaká kanalizace. Taková ta dešťová. Takže chlapi to propátrali, udělali to, ušetřily se na tom zas nějaké peníze, ale malinko se nám to protáhlo.“

Město rovněž řeší svízelnou situaci s parkováním na sídlišti.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Parkování na sídlišti je tady docela velkým problémem. Rozmohla se tady ta placená místa a byla pracovní schůzka, kdy navrhli zastupitelé úplně zrušit placená parkovací místa.“

Placená parkovací místa budou zrušena s vypršením jejich ročního předplatného.

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This