Vyberte stránku

V Rychvaldě přestavují školní jídelnu a bojují s vandaly

Datum zveřejnění/aktualizace: 17/06/2020

RYCHVALD – Kuchyň a jídelna základní školy v Rychvaldu prochází celkovou rekonstrukcí. Hotovo musí být do konce letních prázdnin.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Tento týden vlastně jsme zahájili jednu z velkých investičních akcí, která opět je tedy pro školu. Tato akce je zaměřená na rozšíření a zlepšení hlavně teda školní kuchyně. Rozšíření a zmodernizování celé jídelny. Do budovy nás téměř nepustili, protože už probíhají bourací práce.“

Stravovací provoz bude přestavěn a kuchaři dostanou moderní vybavení.

Radomír Běhal (vedoucí odboru investic MÚ Rychvald): „Tato stavba stojí město bezmála 15 000 000 Kč. Práce by měly být dokončeny do konce prázdnin. Projde to celé modernizaci, takže jsou tam stavební úpravy. Rozsahem stavebních prací je veškerá výměna rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky.“

Starosta Rychvaldu se také obrátil na obyvatele města s apelem.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Minulý týden se objevily na Facebooku velmi nepříjemné fotografie rozbitého plotu u dětského hřiště, kde stojíme a různě počmáraných prvků herních. Já bych chtěl občany poprosit. Bydlíte tady okolo, chodíte sem s dětmi, děti to nedělá, dělají nám různí výrostci, o kterých pravděpodobně víme, zatím tady nemáme kamerové systémy, ale prosím vás, když to vidíte, že ty lidi tu jsou, a že tady dělají kravál, tak zavolejte Městskou policii. Všude je uvedeno na něj číslo, jak na stránkách, tak i v Rychvaldském zpravodaji a je to nejrychlejší a ne, že dáváte příspěvky na Facebooku, kde to opravdu nikdo nevyřeší. Já bych vám za to rád poděkoval.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This