Vyberte stránku

V Rychvaldě finišuje rekonstrukce smuteční síně, nechybí ani dílo místního umělce

Datum zveřejnění/aktualizace: 26/01/2022

RYCHVALD – Město Rychvald bude mít zanedlouho celkově zrekonstruovanou smuteční síň. Po zajištění statiky a opravě střechy nyní probíhají dokončovací práce uvnitř objektu. Ve finále bude se zateplením opravena fasáda.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Stojíme před obřadní síni Rychvaldě je to už stavba, která velmi dlouho vyžadovala nějakou opravu, údržbu. Začala se prakticky dělat v loňském roce a někdy začátek února, máme slíbeno dokončení. Stavba se protáhla i prodražila z jednoho důvodu. Jakmile se začali dělat nějaké ty bourací či opravné práce, tak se přišlo na spoustu věcí, kdy vlastně by se téměř narušila statika. Takže se museli udělat velmi velmi vážné kroky, aby budova zůstala, jaká je. V další fázi, se přišlo na to, že teče střechou, přestože to nebylo vidět bylo velmi zatečeno. Střecha byla úplně špatná, takže další nějaké vícenáklady. Jedna z příčin, proč docházelo k takovým skoro narušení statiky je i to, že pravděpodobně stavba stojí na takovém velmi velmi špatně zpevněné podloží. V současné době je vlastně před dokončením. Fasáda se bude dělat až na jaře. To znamená až budou podmínky pro opravdu normální práci a bude se i zateplovat a dělat nová fasáda. Obřadní síň už bude opravdu důstojné místo pro rozloučení se zesnulými a bude opravena opravdu velmi dobře. Na co se mě lidé hodně ptají, je vlastně zařízení, které bude téměř úplně nové, budou velice nové a přístupné WC, což tady taky chybělo. A co mám poměrně radost, bude tam umístěno i takové bych řekl dílo umělecké, které dělal rychvaldský občan, pan Přemek Pastucha.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This