Vyberte stránku

V Rychvaldě dokončují rekonstrukci objektu, ve kterém bude nově Dům dětí a mládeže

Datum zveřejnění/aktualizace: 01/07/2020

RYCHVALD – Počet obyvatel Rychvaldu se zvyšuje a v mladých rodinách přibývá dětí. Město pro ně chce zajistit kvalitní volnočasovou aktivitu, a proto přestěhovalo dům dětí a mládeže do nového objektu.

Judita Jandová (ředitelka DDM Rychvald): „Byla to bývalá restaurace Junior, která tady nějak neprosperovala. Protože je to v centru města je to dobře dosažitelné, tak jsme se shodli, tedy na tom, že tady se udělá vlastně nový dům dětí. Tady budeme mít větší prostory. Učeben není ani o tolik více, ale především jsou větší, což vede fakt k báječnému komfortu pro práci s dětmi. A překrásná je zahrada, která je na té druhé straně za námi, takže poprvé budeme mít i prostory pro venkovní činnost s dětmi.“

Dům dětí a mládeže v Rychvaldě má opravdu širokou nabídku zájmových aktivit.

Judita Jandová (ředitelka DDM Rychvald): „Kroužků máme tradičně kolem čtyřiceti. Letos taky 40. Mezi nejpopulárnější patří kroužek, který je provozován právě tady v tom tanečním sále, taneční skupina Ritmo, kterou vede paní Matušínská, toho je 7 tanečního oddělení. Pak máme samozřejmě kroužky jazykové, technické, přírodovědné. Letos nově budeme jako novinku otevírat robotiku. No a ten projekt byl směřován i na rozvoj přírodovědných oborů, takže máme dva přírodovědné kroužky, máme netradiční modeláře, kteří skoro nikde nejsou, my je udržujeme, pěstujeme. Samozřejmě zájem je, obrovský zájem je o keramiku. To je, řekla bych věc, která je takový obrovský tahoun domu dětí.“

Budova v centru města byla přestavěna nákladem převyšujícím 15 000 000 Kč. V těchto dnech se práce dokončují a vybavují se vnitřní prostory, aby už brzy mohly sloužit dětem.

Judita Jandová (ředitelka DDM Rychvald): „Začneme v září, poněvadž několik měsíců nás zdržel COVID. Pak jsme se asi dva tři měsíce balili, přestěhovávali a teď už je to vlastně z takový 90 % zařízené.

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This