Vyberte stránku

V Rychvaldě chtějí zvýšit bezpečnost chodců, postaví chodníky a přechody

Datum zveřejnění/aktualizace: 14/07/2021

RYCHVALD – Ulice Orlovská je jedním z hlavních tahů, které Rychvaldem vedou. Počet projíždějících vozidel se neustále zvyšuje a v některých úsecích dosud nejsou chodníky. Lidé tak musí například k autobusovým zastávkám nebo k pekárně chodit po krajnici, kde se necítí bezpečně. Uvítali by proto výstavbu nových chodníků.

Dominik Nemetz, obyvatel Rychvaldu: „No určitě bylo by to dobré. Tady ty auta jezdí strašně rychle, je to neuvěřitelné, nedá se tady projít ani do pekárny skoro. A hlavně ty kamiony a tak dále. S Dětma to je úplně nebezpečné.“

Vedení radnice kontaktovalo zástupce kraje, aby situaci řešili přímo na místě.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Nějakým způsobem potřebujeme řešit tu dopravní situaci na této krajské komunikaci a vyšel nám vstříc pan náměstek, inženýr Podstawka s tím, že si přišel situaci prohlédnout. Jedná se i o to, že bychom potřebovali na pár místech nové přechody a i nové chodníky, abychom umožnili lepší přechody k jednotlivým místům na té Orlovské komunikací, které je strašně dlouhá. Posoudíme eventuálně, co by se dalo a nedalo a budeme se snažit s krajem nějaký řešení, výhodné řešení najít.“

Kraj může být městu nápomocen především při převodu pozemků, které jsou pro stavbu chodníků potřeba.

Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MSK pro dopravu: „Jak tady vidíte, tak prostě je tento úsek nebezpečný a zkusíme se na to podívat, jestli by se tady něco nedalo s tím udělat. Kraj je tady v tom vstřícný. Sice tyto stavby si realizují samy obce, ale my pokud je to na našich pozemcích, tak rádi tyto pozemky předáme obcím a aby si mohli třeba ty chodníky vybudovat.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This