Vyberte stránku

V Rychvaldě budou děti chodit bezpečněji do školy po novém chodníku

Datum zveřejnění/aktualizace: 03/06/2020

RYCHVALD – Cesta mnohých dětí do základní školy v Rychvaldu bude bezpečnější. Radnice nechává v těchto dnech postavit nový chodník podél Mírové ulice.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Zdravím rychvalďáky, tentokrát už bez roušky a nacházíme se na Mírové u hřbitova, kde vlastně Služby města Rychvald, které koronavirová infekce nějakým způsobem nezastavila v činností, takže opravdu toho mají dost. Sekali trávu, mají nové zařízení, které je rychlejší, takže se ušetřilo spoustu času. A ten zbyl vlastně na budování tohoto chodníku, o kterém se už dlouho mluví a je vzhledem k bezpečnosti velmi důležitý hlavně dětí. Protože vede vlastně od školy na autobusovou zastávku kolem STK, kde se pohybuje poměrně dost vozidel a služby ho mají v zakázce a mají velice velice už, tedy v rozpracovaném stavu. Kácíme i stromy, bohužel, ale musíme. Kořeny zasahují vlastně do té plochy toho chodníku, takže kdybychom je nechali stejně by ty stromy uhynuly. Ale už jsou v plánu stromečky, které sem přijdou nové, takže o nic Rychvald, o tu zeleň Rychvald nepřijde.“

Stavba chodníků je financována z obecního rozpočtu. Mezitím je dokončována oprava chodníků v Orlovské ulici a radnice připravuje rozšíření parkoviště u mateřské školy v Mírové ulici. Těsně před dokončením je rekonstrukce domu dětí a mládeže.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Vnitřní prostory už jsou po rekonstrukci. Už jsou ze zařízením a dolaďují se a jsou těsně před kolaudací. No a jak vidíte, prakticky DDM se zatepluje, je tak těsně před dokončením, takže jeden úkol splněn.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This