Vyberte stránku

Sokoli z Rychvaldu si po 100 letech ve svém areálu postavili nový altán

Datum zveřejnění/aktualizace: 11/08/2021

RYCHVALD – V areálu rychvaldského Sokola stojí nový altán. Po 100 letech nahradil původní stavbu a i za finanční podpory města přispěl ke zvelebení prostředí.

Kateřina Matušínská (starostka TJ Sokol Rychvald): „Náš Sokolský altán byl postavený v meziválečném období. Naši bratři Sokoli ho postavili asi v roce 1921 a v té době žil bohatým sokolský životem. Hodně se tady scházeli, pořádaly se veřejná sokolská cvičení, no a po druhé světové válce pořád pořád ta atmosféra ten život byl bohatý, jenomže časem se do něho neinvestovalo a došlo to až tak daleko, že před 10 lety statik jeho používání zakázal.“

Stavba altánu přišla na zhruba třičtvrtě milionu korun. Přes finanční podporu města se sokoli museli zadlužit. Lidem se altán i okolí líbí. Svými návštěvami pomohou sokolům investici splatit.

Kateřina Matušínská (starostka TJ Sokol Rychvald): „A právě kvůli tomu jsme museli otevřít tady výdejní okénko, které teď funguje dva měsíce – červenec srpen, protože na tom altánu máme ten dluh těch 120 000 a máme na to 2 roky, abychom ho splatili, takže pro to jsme tady v tom výdejním okénku sestry sokolky zadarmo tady pracujeme a veškerá tržba nebo veškerý výdělek z toho půjde na splácení toho dluhu. Takže takhle si pomáháme přes prázdniny.“

Petr Sorokin (návštěvník): „Já jsem tady už hodně dlouho nebyl, naposledy tak třeba 5 let zpátky. A vůbec si to nepamatuju, jak to tady vypadalo. Ale teďka jsem se mi tady hodně líbí.“

Štěpán Šmídl (návštěvník): „My jsme si tady přišli jenom sednout s kamarádama na pivo jsme si přišli a myslím si, že se to tady jako hodně vylepšilo, že je to tady moc pěkné.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This