Vyberte stránku

Sněhová nadílka prověřila zimní údržbu v Rychvaldě

Datum zveřejnění/aktualizace: 10/02/2021

RYCHVALD – Vydatná sněhová nadílka prověřila připravenost zimní údržby komunikací v Rychvaldě. Se sněhem se muselo vypořádat nejen město, ale i domkaři.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Přes víkend nám vlastně nasněžilo a tím pádem byly jak služby tak silničáři v takové pohotovosti. Myslím si, že celkem se daří tu situaci zvládat a já bych asi dal slovo panu Škutovi, který celou věc organizuje.“

Vladimír Škuta (vedoucí SMR): „Zima je tady, zima se přihlásila letos, dá se říct, že mimo předpoklady, protože vždycky byla zima mírná. Letos se to na nás vyvalilo docela hodně. Máme, díky Bohu, nový traktor Yukon zakoupeny letos, který nám vydatně pomáhá. Zimní údržba probíhá v rámci možností, jak lidi, tak technika víceméně dělají celé noci, protože jde nám o to, aby lidé, když jdou ráno do práce, na nákupy, do obchodu, k lékaři, aby měli komunikace jakžtakž sjízdné a shůdné. My sice děláme údržbu pouze chodníků, ale myslím si, že se staráme a všechno probíhá a všechno je uklizené v rámci možností dobře. My děláme údržbu chodníků, parkovišť a tady přilehlých ploch, co jsou jako parkovací plochy. Údržbu komunikací dělá najatá firma. Samozřejmě, že střed města se dělá dřív, protože lidé ho využívají samozřejmě častěji, nebo je tady zdravotní středisko, jsou tady nákupní centra, takže ty se samozřejmě dělají přednostně. A okamžitě po odklízení sněhu z těchto míst se jede na vzdálené chodníky, jako je Michálkovická, Bohumínská, Orlovská. Krom chodníků samozřejmě máme na starosti i úklid zastávek, úklid přechodů, prostě míst, kde je největší pohyb chodců.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This