Vyberte stránku

Smuteční síň v Rychvaldě po nutné rekonstrukci už zase slouží svému účelu

Datum zveřejnění/aktualizace: 23/02/2022

RYCHVALD – Po nutné rekonstrukci už Rychvald začala svému účelu slouží obřadní síň. Modernizováno bylo také zázemí objektu.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Stejně jako zrození nového života, tak i jeho konec jsou přirozenou součástí lidského bytí. Poslední rozloučení je důležitým krokem k vyrovnání se se ztrátou blízké osoby. Uzavírá život s našimi milovanými a otevírá cestu k vyrovnání s jejich ztrátou. Smuteční síň byla postavena koncem sedmdesátých let minulého století v koncepci vyhovující tehdejší době. Po mnoho let sloužila svému účelu ve své původní podobě. V průběhu posledních let, ale bylo již zjevné, že vnitřní prostory dnešní moderní době naprosto nevyhovují. V září 2021 tedy počaly první velké rekonstrukce vnitřních prostor. Věříme, že nová podoba smuteční síně napomůže pozůstalým k důstojnému poslednímu rozloučení z jejich drahými zemřelý. Velice nás těší, že smuteční síň zdobí umělecké dílo našeho Rychvalďáka Přemka Pastuchy. Jmenuje se to cesta do neznáma a je to tzv. umělecké pískované sklo.“

Další práce budou pokračovat na jaře.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Jen pro doplnění. Měnil se kompletně celý interiér, včetně veškerého zázemí, tzn. dlažby, omítky, nové lavice. Je to kompletně zrekonstruováno a druhá fáze, vnějšek, se bude dělat až tedy dovolí počasí tzn. někdy v průběhu jara.“

 

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This