Vyberte stránku

Služby města Rychvald rekonstruovaly své sídlo

Datum zveřejnění/aktualizace: 16/06/2021

RYCHVALD – Mnohem přívětivější prostory má nyní sídlo společnosti Služby města Rychvald. Budova v Michálkovické ulici prošla v minulých týdnech rekonstrukcí. Zčásti byly náklady pokryty z rozpočtu města, zčásti z vlastních zdrojů městské firmy.

Lukáš Oprchalský (ANO), jednatel SMR: „Rekonstrukce trvala cca dva měsíce. Vyšla asi na zhruba 1 000 000 korun a jsme rádi, že jsme to stihli vcelku včas, protože teďko ty materiály v poslední době vyletěly tak obrovsky nahoru, že už bysme tu alokovanou částku asi nebyli schopni využít k té rekonstrukci. Byla by asi daleko vyšší, takže já myslím, že se to podařilo zavčasu, že ten efekt bude dobrý.“

Lidé přicházejí na Služby města Rychvald vyřizovat různé záležitosti. Nejčastěji souvisejí s pohřebištěm nebo si objednávají sečení trávy, dovoz sypkých materiálů a další služby. Nově už nebudou muset při návštěvě kanceláře vycházet schody. Přístup je nyní bezbariérový. Příjemnější pracovní prostředí budou mít v rekonstruované budově také zaměstnanci městské společnosti.

Lukáš Oprchalský (ANO), jednatel SMR: „My jsme rádi, že město investovalo do rekonstrukce části této budovy neboť ty prostory v patře, ve kterých jsme sídlili předtím byly zcela nevyhovující. Ta střecha, pod kterou jsme byli, je částečně zateplená. V létě tam bylo obrovské vedro, v zimě naopak zima, takže jsme rádi, že jsme se mohli přestěhovat do těch spodních prostor, které jsou nově zrekonstruované. I dispozičně byly navrženy tak, aby vyhovovaly. Já myslím, že toto ocení nejen zaměstnanci naši, ale zejména občané, kteří tady chodí vyřizovat záležitosti spojené se správou pohřebiště, ale také objednávat služby, které poskytujeme.“

Z nových kanceláří mají pracovníci kamerový dohled i nad děním ve sběrném dvoře.

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This