Vyberte stránku

Školáci z Rychvaldu se dobře učili i při distanční výuce

Datum zveřejnění/aktualizace: 19/05/2021

RYCHVALD – S častými vládními změnami v organizaci výuky se musí vypořádávat také v Základní škole v Rychvaldě. Jednou z aktuálních změn je konec rotační výuky pro druhý stupeň. Od pondělí tak budou do školy každý den docházet všichni žáci.

Daniel Cigánek (ředitel ZŠ Rychvald): „Za mě to nepříjemné, ale stále zůstává, a to je povinnost nošení roušek ve společných prostorách. To bude hodně zajímavé hlavně s příchodem teplých dnů, protože vím, že už teď někteří žáci toho mají plné zuby a já to celkem chápu. Naši velkou výhodou je právě ten venkovní prostor. Máme dvě krásně zrenovovaná atria, takže vyučující to využívají chodí ven, ať tím pádem ty žáky trošičku odlehčí, je tam nějaká pohybová aktivita. V tom prostoru venku samozřejmě oni ty roušky mít nemusí.“

I nadále platí povinnost pravidelného testování.

Daniel Cigánek (ředitel ZŠ Rychvald): „Školám byla nabídnuta možnost PCR testování. To my jsme zatím odmítli a zůstáváme u toho klasického antigenního testování. Možná jako taková zajímavost, když jsem se díval na počet testů, které už škola vlastně udělala, ať už u zaměstnanců nebo u žáků, tak v součtu, už je to přes 3000 testů s tím, že ani jeden nebyl pozitivní.“

Obava panovala z úrovně vědomostí po návratu dětí z distanční výuky.

Daniel Cigánek (ředitel ZŠ Rychvald): „Dneska jsem se bavil s učiteli a většina učitelů je spokojená s tím, jak jsou žáci připraveni. Trošičku jsme se obávali toho návratu po distanční výuce, ale zatím musím říct, že všechno probíhá podle našich představ. Omezení budeme mít ještě v rámci hudební výchovy a tělocviku. Tyto činnosti jsou zatím uvnitř zakázány. Ale věřím, že do konce školního roku se nám podaří odklasifikovat i tyto předměty a plně věřím v to, že nebudeme muset šahat ke slovnímu hodnocení a zůstaneme zase už tradičně u klasického hodnocení.

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This