Vyberte stránku

Školáci dostali od města roušky s náhradními filtry

Datum zveřejnění/aktualizace: 16/12/2020

RYCHVALD – Na poslední školní dny tohoto kalendářního roku a také na dobu nadcházejících vánočních prázdnin dostali školáci z Rychvaldu praktický dárek od radnice.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Dobrý den Rychvalde, tentokrát opět ze základní školy. Rozhodli jsme se jako město dát dětem takový vánoční dárek. Bohužel v této nezvyklé době je to dárek v podobě roušek. Jsou to třívrstvé roušky s pěti filtry, takže jsou víceméně velice velice využitelné. Vzhledem k tomu, že je to dětem, tak jsme zvolili roušky s nějakými motivy. Pro ty nejmenší je to takováto rouška se Simpsnama, pak je lentilková rouška. Potom je zvířátková rouška. A pro ty nejstarší z devátých tříd máme roušku počítačovou, aby nezapomněli na tu klávesnici.“

Školáci si roušky s vyměnitelnými filtry okamžitě rozebrali a dostalo se i na jejich spolužáky, kteří právě ve škole nebyly.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Já doufám, že se jednak budou dětem líbit, bohužel je nosit musí a doufejme, že je budou potřebovat co nejkratší dobu, to jim všem přeju.“

Praktický dárek pro každodenní povinné využívání, který alespoň částečně zmírní výdaje rodin na nutné ochranné pomůcky, ocenila také škola.

Daniel Cigánek (ředitel ZŠ Rychvald): „Spolupráce s městem je dlouhodobě dobrá, toho my si považujeme. Moc děkujeme za roušky, které jsme dostali. Navíc v době, kdy opravdu mají využití, protože děti musí mít každý den na sobě celý den. A obávám se, že jim dlouho ještě na těch nosech a na těch ústech ty roušky vydrží. Takže čím více roušek v dnešní době, tím opravdu pro ty žáky je to lépe.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This