Vyberte stránku

Sběrný dvůr převezmou technické služby, rozšíří jeho provoz

Datum zveřejnění/aktualizace: 27/01/2021

RYCHVALD – Několik novinek připravilo město Rychvald v provozování sběrného dvora. Od dubna bude ve správě technických služeb. Přechod si vyžádá dočasné omezení provozu. Následně však bude provozní doba rozšířena, aby více vyhovovala občanům města.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Rada rozhodla devatenáctého na svoji vlastně první radě po Novém roce, že s konečnou platností přejde rychvaldský sběrný dvůr do města Rychvaldu to znamená, že bude provozován Službami města Rychvald, nikoliv již cizí firmou FCC. Nechceme zvyšovat poplatky za popelnice a chceme mít svůj odpad pod kontrolou. To už jaksi mluvíme o tom minimálně 2 roky. Já bych předal slovo panu radnímu Oprchalskému, který se problematikou zabýval naprosto do detailů.“

Lukáš Oprchalský (ANO), jednatel SMR: „My jsme v poslední době zaznamenali enormní nárůst množství dováženého odpadu na sběrný dvůr a s tím je samozřejmě spojen i nárůst nákladů na provoz sběrného dvora. Samozřejmě hlavně za likvidaci toho odpadu. Navíc od Nového roku začal platit nový zákon o odpadech, který klade ještě větší důraz na separaci odpadu a zároveň nám zdražuje poplatky za odpad, který ukládáme jako nevytříděný na skládku. Zde na sběrný dvůr v podstatě dovážíme z městského odpadu téměř 50 % všeho odpadu a to je hlavní důvod, proč se město rozhodlo provozovat sběrný dvůr vlastní společnosti. Slibujeme si od toho právě větší kontrolu nad odpady a lepší separaci toho odpadu tak, ať se vyhneme poplatkům za ukládání na skládku. Zároveň bysme rádi prodloužili pracovní dobu. Na šest dní v týdnu. A to od 10 do 17 hodin. To znamená pondělí až sobota by bylo otevřeno. Odpad, který se dováží, zůstane stejný nebudeme v ničem omezovat. Pouze budeme klást důraz na větší třídění toho odpadu.

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This