Vyberte stránku

Rychvaldští připravují regulaci hustoty výstavby domů

Datum zveřejnění/aktualizace: 02/06/2021

RYCHVALD – Vedení Rychvaldu se snaží, aby se v budoucnu už nemohly stavět nové domy na mikro parcelách, na kterých místo jednoho domu developeři postaví domy čtyři. V dohledné době chce radnice připravit konkrétní podmínky pro výstavbu nových domů a současně zohlední potřeby starousedlíků.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Rychvald je jedna z mála obcí, kde nám přibývají obyvatelé. Máme tady od roku prakticky 2014 postaveno dalších 212 domů a další jsou před stavebním povolením, to znamená, že nějakých dalších 40 bude v tomto roce a rozhodli jsme se trošičku tady tu záležitost omezit vzhledem k infrastruktuře. Není kanalizace, nejsou nejsou silnice, tak jak by měly být. Lidé už si zase stěžují, že se nevyhnou snad v návalu vozů, které prostě s přibývajícími domy. Každý má dnes 2-3 auta. A rozhodli jsme se také již omezit nejmenší stavební pozemek, protože nechceme tady tak zvanou tu developerskou činnost, kde nám dělají vlastně sídliště naležato, a kde je stavební parcela 300 m. Prostě toto nechceme, chceme zachovat ten slezský ráz té zástavby nějakou tu urbanistiku tohoto místa, které je odjakživa, tak, jak je. To znamená mírně omezit a dát do nějaké rovnováhy. Město v současné době v souvislosti s územním plánem připravuje nějaké takové opravdu podmínky pro určení té velikosti plochy, a tak dál v té zástavbě, aby to odpovídalo tomu, čemu čemu chceme a kapacitě eventuálních sítí a infrastruktury.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This