Vyberte stránku

Rychvalďané třídí více odpadu, přesto ho stále hodně putuje na skládku

Datum zveřejnění/aktualizace: 09/02/2022

RYCHVALD – Obyvatelé Rychvaldu se stále více zlepšují v třídění komunálního odpadu. Přesto město vidí rezervy, které by mohly přispět ke snižování nákladů za svoz nevytříděného odpadu na skládku.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Dostaly se mi prakticky v tom v tomto týdnu výsledky našeho odpadového hospodářství a chtěl bych, tedy k těm odpadům něco říct, protože je to v současné době jedna z velmi důležitých komodit, kdy opravdu některá města silně zvedla poplatky. Každý to řeší prostě, jinak. Já bych chtěl jenom pro takovou informaci nebudu zatěžovat velkými čísly, protože je to poměrně velice náročné a uvedeme tady ty věci ve zpravodaji, kde si občané budou moci přečíst, ale jenom tak chci tedy pochválit. Občané opravdu dobře třídili, protože mám tady srovnání roku 20 a 21, zatímco v roce 20 byl na občana vytříděný odpad, tzn. plasty, papír, sklo 49 kilo zhruba, tak v současné době v roce 21 jsme měly vytříděno 62 kg, takže je to +13 kilo na každého občana, což je, což je velmi velmi pěkné. Vzhledem k tomu, že vlastně jsme měli v roce 2021 200 kilo na občana tzn. 1507 tun za tu zlevněnou cenu. Překročili jsme tuto částku nakonec sice trošičku ano, ale pouze nějakých 15 kilo na občana tzn. zase, kdybychom víc třídili, tak jsme se dostali do té nejlevnější skupiny.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This