Vyberte stránku

Rychvalďané dodržují opatření, počet nakažených se snížil

Datum zveřejnění/aktualizace: 24/02/2021

RYCHVALD – Na nová koronavirová opatření se připravují v těchto dnech také v Rychvaldě. Městský úřad musel například zajistit povinné respirátory pro své zaměstnance. A radnice také dále pomáhá občanům.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Chtěl bych prvé řadě rychvaldské občany pochválit. Protože opravdu vidím jak v obchodech, tak na úřadě, že se pravidla dodržují, všichni roušky nosí. V současné době se mluví o respirátorech, eventuálně nanorouškách nebo dvou rouškách. Budeme dodržovat, máme nějaké ty zásoby pro zaměstnance, aby tedy, jak oni, tak naši návštěvníci úřadu nebyli ohrožení. Úřady je nyní otevřen v úřední dny již od osmi hodin, takže víceméně trošičku jsme rozvolnili oproti minulé situaci a chci jenom říct, že Rychvald se víceméně zlepšuje, protože podle mapky, které dostávám víceméně každý týden nebo každé co dva dny, jsme od ledna, kdy jsme měli 130 lidí pozitivně testovaných v Rychvaldě se k dnešnímu dni pohybujeme na úrovni 45 vlastně obyvatel. Což je velmi příznivé a celé vlastně bohumínsko, když vemu Lutyni a Rychvald, jde tímto směrem, čili dolů. Já doufám, že budou všichni takto dále dodržovat, že budeme všichni nějakým způsobem zodpovědní a tím pádem v tom Rychvaldě budeme relativně zdraví. Doufám, že i dojde k tomu, že děti budou moci do škol, letos jsme také připraveni víceméně po dohodě s panem ředitelem, co a jak a vzájemně si napomáháme a jsme schopni vyslyšet nějaké požadavky a eventuální návrhy.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This