Vyberte stránku

Rychvald má po volbách na kraji dva zastupitele

Datum zveřejnění/aktualizace: 07/10/2020

RYCHVALD – Uplynulé krajské volby byly pro Rychvald úspěšné. Město budou v krajském zastupitelstvu po následující čtyři roky reprezentovat hned dva zástupci.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Volby v Rychvaldu vyhrálo ANO s 34,05 procenty. Druhé bylo ODS plus TOP 09. Se stejným počtem zhruba Piráti a se stejným počtem jako Piráti dopadlo SPD. Ostatní strany měly téměř zanedbatelné zisky. Tady ti měli okolo 12 procent. Nejvíce hlasů bylo v okrsku čtyři PZKO, pro tedy ANO, a nejméně hlasů bylo na okrsku jedna v kulturním domě. Máme radost, že kraj vlastně udržel koalici v takové podobě, jaká byla. I Rychvald, má zase po mnoha letech v kraji dva zastupitele. Pana inženýra Staňka a pana Lukáše Oprchalského. Jednoho za ANO a druhého za SPD. Naposledy byl v krajském zastupitelstvu z Rychvaldu pan Absolon v roce 2008. Od té doby nikdy nikdo. A myslím si, že je to taková dobrá příležitost, že budeme trošičku víc informováni, co se na kraji děje.“

Starosta poděkoval nejen voličům za účast při volbách, ale také členům volebních komisí.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Volební účast jsme měli v Rychvaldu 32,65 procent. Kraj měl 32,71 takže jsme byli zhruba na úrovni kraje. A já bych chtěl poděkovat, jak tedy voličům, kteří přišli k volbám, tak samozřejmě všem členům volebních komisí, kteří volby velice dobře zvládli a vše proběhlo bez jakýchkoliv incidentů nějakých i v této docela složité době bez jakýchkoliv problémů.

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This