Vyberte stránku

Rekonstruované byty nabídne město Rychvald zájemcům s nejvyšší nabídkou v licitaci

Datum zveřejnění/aktualizace: 20/10/2021

RYCHVALD – Město Rychvald připravilo změnu přidělování bytů nově se budou byty přidělovat těm zájemcům, kteří učiní vyšší nabídku v licitaci.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Nacházíme se před městským domem 1501, kde vlastně se zrekonstruoval jeden z prvních bytů, které již chceme nabídnout formou licitace. Počátkem letošního roku nebo vlastně k 1.1. jsme zrušili tzv. pořadníky. Byty se budou licitovat a před licitací projdou kompletní opravou, kterou pro nás teď dělají momentálně Služby města Rychvald jako zakázky. A v našem zpravodaji v listopadovém již bude nabídka té první licitace a na všech médiích, kterými město disponuje, se dovíte, od kdy licitace začíná a jakou formou se bude provádět.“

Rychvald disponuje bezmála 500 byty. Novými podmínkami chce město bojovat také s dlužníky.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Dá se říct, že touto formou chceme odstranit dlužníky z bytů, že přesto je, že je tady malý nájem, tak pořád máme dlužníky, takže bude se skládat nějaká ta taková ta jistota atd. V současné době je první byt, který je opraven, další dva se opravují, takže doufáme, že budou minimálně 3 ty byty v té nabídce, ale v Rychvaldu se byty uvolňují velmi pomalu. Takže bude to tak, jak se byty budou uvolňovat, tak se budou postupně rekonstruovat a nabízet touto formou.“

Do bytu už nebudou instalovány kuchyňské linky, aby si každý nájemce mohl dodat takovou jaká mu vyhovuje.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Děláme tu rekonstrukci tak, aby byla opravdu dle dnešních podmínek a parametrů hlavně co se týče elektrických rozvodů, protože někde jsou opravdu ještě hliníkové v těch starších bytech, takže se budou dělat nové, musí to odpovídat nějakým předpisům.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This