Vyberte stránku

Prvňáčky v Rychvaldě letos přivítal hejtman Ivo Vondrák

Datum zveřejnění/aktualizace: 02/09/2020

RYCHVALD – S ohledem na velký počet prvňáků probíhá jejich slavnostní přijetí v kulturním domě. V první den se děti ještě spoléhaly na podporu rodičů.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Vítání prvňáčků probíhá již několik let tady na sále vzhledem z kapacitních důvodů, takže je to je to vlastně taková už tradiční akce.“

Na nedostatek žáků prvních tříd si v Rychvaldu stěžovat nemohou.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Jejich 68. Z toho jsou 4 ze školy Václav a zbytek ze školy ze sídliště.“

O to slavnostnější byl v Rychvaldu první školní den, když děti přišel povzbudit hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: „Prvního září vždycky bylo symbolickým dnem, protože končily prázdniny. Vraceli jsme se do školy, no a samozřejmě pro prvňáčky, to je skutečně výjimečný den v tom, že pro ně začíná 9 let základní školy, někdy potom další střední školy a někdy i té vysoké školy. Takže znamená to pro jejich život úplně něco nového.“

Jako někdejší rektor vysoké školy považuje hejtman vzdělání za velmi důležité.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: „My si v našem kraji vzdělání velmi vážíme. Velmi se mu věnujeme a myslím si, že právě v tom, jak tyto děti budou se učit, co budou umět, tak potom na tom bude stát i naše budoucnost. Já jsem rád, že jsem byl pozvaný do Rychvaldu, kde skutečně byly 3 nové třídy plus jedna menší třída, předali jsme dárečky, vyzkoušeli jsme děti, jak umí recitovat, jak umí zpívát, dokonce jsem zaslechl, že se některé těší na to, že se budou učit matematiku, takže úplně skvělá atmosféra.“

Se začátkem školního roku rychvaldští spojili také otevření domu dětí a mládeže, dokončení chodníku u školy a nových zastávek pro školní autobus.

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This