Vyberte stránku

Na hřbitově v Rychvaldě mají nové kolumbárium

Datum zveřejnění/aktualizace: 12/05/2021

RYCHVALD – Lidé z Rychvaldu mohou využívat novou možnost pro ukládání uren s popelem svých zesnulých blízkých. Na místním hřbitově totiž bylo postaveno první kolumbárium.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Loni jsme vlastně dokončili poměrně velice brzo již před dušičkama tak zvané kolumbárium a spousta lidí se ptalo, jakým způsobem se bude provozovat.“

Kolumbárium sestává z deseti stěn po dvanácti schránkách, které pojmou po čtyřech urnách.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Byly diskuze okolo nápisu, fotografií. Nakonec jsme se sjednotili na nějaké jednotné formě, že tedy bude fotografie rozměru 55 × 75 mm a průhledný zlatý nápis. Celou tuto záležitost vyřizují služby města, protože pohřebiště je pod službami města. A nebo spravují tedy pohřebiště. Jinak u paní Nikelové, kdybysme nevěděli. A vlastně si objednáte, dáte vzor fotografie, dáte vzor, jaký chcete nápis, vyřídí se, platí se měsíc dopředu. Potom je vlastně zakázka vyřešena a nalepí se na tu desku.“

Rychvaldští by se také měli v dohledné době dočkat celkové rekonstrukce smuteční síně.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Můžu říct potěšující zprávu, že už tedy je ve stadiu projekce, bohužel jsme tam museli požadovat statika o nějaké vyjádření, byly tam nějaké praskliny, ale to dopadlo dobře, takže doufáme, že v letošním roce už i tato záležitost bude vyřešena a smuteční síň tedy v nějaké nové nové podobě hezčí a příjemnější než dosud.

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This