Vyberte stránku

Mateřské školy v Rychvaldě oslavily výročí společným dětským představením

Datum zveřejnění/aktualizace: 18/05/2022

RYCHVALD – Mateřské školy v Rychvaldě mají za sebou bohatou historii. Ke kulatým výročím si teď děti společně se svými učitelkami připravily pěkný program.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Nacházíme se v kulturním domě při setkání nebo při příležitosti výročí našich dvou školek, kdy jedna má padesát a druhá měla teda 70 před rokem a je tu nádherný program dětí a já jsem úplně nadšen, strašně hezky uděláno a já předám slovo paní ředitelce, ta je profesionál v tomto směru.“

Edita Siudová (ředitelka MŠ Rychvald): „Připravili jsme pro rodiče a pro pozvané hosty a veřejnost vystoupení k výročí založení našich mateřských škol. Vystoupení má takovou jednotnou kostru a je to vlastně o třídě koťátka, jak koťátka hledala mateřskou školu. A jsou to všechny třídy, které jsou v naší mateřské škole, to znamená, oni si v rámci těch jednotlivých vstupů sami to komentují ty děti a ptají se, kudy vede cesta a další děti je směřují zeptejte se broučků, motýlků, což jsou vlastně názvy tříd a následně k tomu vystupují děti z těch tříd. Protože předchozí období nebylo příznivé takovýmto akcím o to více si to užíváme. Zájem je veliký, jsme za to moc rádi. Učitelky i děti poctivě nacvičovali a je to znát, zábava se daří, rozvíjí se, je v plném proudu, stejně tak jako předškolní vzdělávání v našem krásném městě. Hodně se tady staví stěhujou se tady noví mladí lidé s dětmi a stává se z toho opravdu město, které je nabité energií, teď jsme naprosto plní a do naší školky chodí 203 dětí, což je výjimka povolená, kdy vlastně máme ve třídách, bohužel i 28 dětí, což není úplně komfortní.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This