Vyberte stránku

Léto v Rychvaldě je ve znamení staveb

Datum zveřejnění/aktualizace: 29/07/2020

RYCHVALD – Léto v Rychvaldu je ve znamení staveb. Některé se právě dokončují, další budou začínat.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Nacházíme se u jedné z nejdůležitějších staveb, což je kompletní rekonstrukce školní jídelny. A byli jsme ujištěni zástupcem stavbyvedoucího pana Procházky, že práce pokračují podle limitů nebo podle nějakých, nějakých termínů, takže věříme tomu, že bude. Byli jsme se podívat vevnitř, je dokončená vlastně voda, odpady, buduje se už výtah a práce pokračují velmi úspěšně.“

Poslední práce probíhají na stavbě chodníku.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Další vlastně stavbou, která je těsně před dokončením, jak vidíme, je chodník k ulici Bohumínská od vlastně školní jídelny, od školy. Jeho stavbu prováděly Služby města Rychvald v rámci inhouse zakázky a je to je to investice zhruba 1 420 000. Je těsně před dokončením a dokončen měl být do konce srpna a jak vidíte, už je téměř hotov.“

Jedním z velkých problémů Rychvaldu je kanalizace.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Mám potěšující zprávu alespoň pro občany z ulice Husitské, kde jsme byla nám schválena dotace 65 % na kanalizaci a budeme v současné době dělat všechno pro to, aby byla co nejdříve stavba zahájena. Kanalizace z ulice Husitská bude napojena na kanalizaci pod ulicí Bohumínská, která jde na městskou čističku vlastně, která je plně v provozu.“

V nejbližších dnech bude zahájena stavba nového parkoviště poblíž mateřské školy. Stavbu v hodnotě 2,6 miliónu korun budou realizovat Služby města Rychvaldu.

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This