Vyberte stránku

Kolem rybníku Skučák by mohla vést naučná stezka

Datum zveřejnění/aktualizace: 31/03/2021

RYCHVALD – Kolem rychvaldského rybníku Skučák, který je už od roku 1969 přírodní rezervací, by v dohledné době mohla vést naučná stezka. Město usiluje, aby k tomu byla využitá současná úzká cesta podél železniční tratě, kterou využívají především pěší a cyklisté. Povrch však bude nutné opravit.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Dobrý den. Já zdravím před Velikonocemi Rychvalďáky od rybníka Skučák. Pro Rychvalďáky Škuťok to byl vždycky. A proč tu stojíme? Za prvé je to vlastně přírodně chráněná oblast, kde se vyskytujou docela docela v počtu v krásném počtu hlavně racci, ale jsou tu i vzácní ptáci jako Bukač. Už jsem ho letos i slyšel. A oč nám tady jde. Kolem rybníku vede cestička, která tu byla odjakživa kolem tratě. V současné době ji používá hodně lidí k vycházkám s dětmi, je tu velice krásné prostředí. Já tomu říkám v létě zelený tunel na podzim zlatý tunel. Jak zezlátne listí, je to úžasné. A bohužel ten povrch je samé bahno. Zvláště když jsou ta taková ta mokrá období. Chtěli jsme ji opravit, ale bohužel není naším majetkem, takže nemůžeme zatím nic nic takového použít. Zahájili jsme velmi velmi intenzivní jednání, jak s životním prostředím kraje, tak i s ochranáři, kteří nemají nic proti tomu, aby se zde udělala mlatová cestička, která nezasahuje do přírody. A my bychom to využili i takovou trošičku naučnou stezku, že by ty děti se podívali, jaký ptáček tu žije. Jsou tu velmi krásné scenérie. Myslím, že by to bylo pro Rychvalďáky přínosem a máme to i od občanů, se nás ptají Ježíš spravte to.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This