Vyberte stránku

Jaký byl minulý rok v Rychvaldě a jaký bude ten letošní

Datum zveřejnění/aktualizace: 06/01/2021

RYCHVALD – Na začátku nového roku bývá tradicí bilancovat ten minulý. Starosta Rychvaldu shrnul některé důležité momenty.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „V minulém roce se podařily investice důležité, jako byla školní jídelnách s kuchyni, která teda zabrala hodně hodně času a byla složitá. Dále se podařilo uskutečnit výstavbu domu dětí a mládeže, kdy vlastně ze starých prostor nevyhovující restaurace se podařilo udělat velmi krásné středisko pro děti. Dále se udělal nový chodník okolo STK, což umožňuje dětem z autobusu mnohem bezpečnější cestu do školy. A na hřbitově dlouho žádané kolumbárium už je taky hotovo. Jedna z dalších investicí bylo parkoviště na ulici Mírová, které se udělalo opravdu už na téměř konci roku díky počasí. A provedla se rekonstrukce ulice Sokolské kompletně nový asfaltový povrch. Samozřejmě proběhly i úpravy místních komunikací běžné, kdy se vlastně jenom jenom spravují díry a nějaké výtluky. Do tohoto roku nás čeká, jedna z velkých investic, a to je kanalizace na ulici Husitská, kde už vlastně máme vše připraveno. Chceme zadat i výběrové řízení na projektovou dokumentaci sportovní haly, protože v letošním roce, přestože je to zvláštní, jsou vypsané poměrně vysoké dotace na sportovní zařízení. Já bych chtěl poděkovat a všem popřát do nového roku, ať se nám daří a ať už konečně pomine ta zvláštní situace.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This