Vyberte stránku

Dobrovolní hasiči z Rychvaldu pořádali netradiční Josefovskou soutěž v požárním útoku

Datum zveřejnění/aktualizace: 23/03/2022

RYCHVALD – Dobrovolní hasiči z Rychvaldu pořádali na Josefa u své zbrojnice poněkud netradiční soutěž v požárním útoku.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Já zdravím v krásném slunečném dni. Přeji všem Josefům všechno nejlepší a k této příležitosti se pořádá hasičská soutěž, kdy vlastně je to soutěž družstev dospělých a máme tu i z polských Křižovic hasiče, takže já jim přeju, aby všechno proběhlo krásně.“

Rudolf Helis (náměstek starostky SDH Rychvald): „Od roku 2005 pořádáme tuhletu netradiční hasičskou soutěž. Nazvali jsme ji přátelskou Josefovskou, děláme to zpravidla na Josefa. Je takový takové české jméno, tak jsme si říkají teď ideální příležitost udělat zrovna tuhletu dobu. Počasí někdy vychází sněhové, dneska nám zrovna vyšlo krásné počasí, což super. Sešla se tady spousta soutěžních družstev. V podstatě od roku 2005 tuto soutěž pořádáme. Díky družstva z Doubravy se tady stala taková tradice, že to máme iputovní pohár, což je láhev pepermitky zelené, kterou si tady předáváme každým rokem. No a soutěž je speciální v tom, že není běžná jako každá jiná hasičská soutěž, nýbrž jsou tady různé překvapení, jakože třebas letos taháme hadice pod schodama, máme tady zavřenou bránu, kterou si musí soutěžící otevřít při odstartování a plní úkoly, tak jak u každé jiné soutěže. Snažíme se to udělat tak, aby to bylo prostě, jako kdyby to bylo u reálného zásahu, aby prostě ti hasiči věděli, že není to jenom o tom odběhnout to s těma hadicema, ale aby opravdu museli plnit nějaké úkoly navíc.“

Vítězem letošního ročníku se stali hasiči z Doubravy.

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This