Vyberte stránku

Dobrovolní hasiči z Rychvaldu bilancovali uplynulý rok

Datum zveřejnění/aktualizace: 17/11/2021

RYCHVALD – Dobrovolní hasiči z Rychvaldu mají za sebou valnou hromadu, na které hodnotily svou činnost v uplynulém roce.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Byl jsem i u pár zásahů, kdy teda čerpali vodu, protože byly takové ty různé přívalové deště, takže opravdu vidím jejich výjezdy, vidím jejich práci. Vidím i jejich báječnou činnost s dětmi. A já nebudu mluvit nejsem v tomto směru odborník nechám mluvit paní starostku hasičského sboru.“

Jana Korhelová, starostka SDH Rychvald: „Tak jako všechny ovlivnila koronavirová epidemie i nás, takže jsme byli nuceni zrušit všechny akce, které jsme měli naplánované. Tento rok byly taky takové různé zásahy. Většinou jsou to technické pomoci, což se jedná vlastně o kácení stromů nebo menší požáry, čerpání vody jak už bylo řečeno, a taky jsme se zúčastnili jednoho zásahu, který byl v Ostravě, kdy hořelo vrakoviště a naše jednotka byla povolána k dodávání vody.“

Zuzana Dunajčíková, referentka mládeže SDH Rychvald: „K dnešnímu dni máme nějakých 26 dětí, což si myslím, že je super. Konečně se nám teď rozvíjí i přípravka, takže máme družstvo přípravky, mladších žáků, starších žáků a dorostenců. Starší žáci a dorostenci se dostali na krajské kolo, které se konalo v Opavě, což bylo super, protože zase děti si vyzkoušely nějakou vyšší soutěž a ještě se letošním rokem poprvé zúčastnili nultého ročníků TFA pro mládež a pro dorostence, což se týkalo celého Moravskoslezského kraje a obsadili jsme tam krásné přední příčky. Čtyři děti se nám umístily dokonce na předních příčkách, což u dorostenců jsme osadili první a třetí místo. Ve starších žákyňích třetí místo a v mladších žákyních taky třetí místo.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This