Vyberte stránku

Do škol v Rychvaldě se po prázdninách vrátily děti, prvňáků zase přibylo

Datum zveřejnění/aktualizace: 01/09/2021

RYCHVALD – Základní školy v Rychvaldu po prázdninách opět přivítaly své žáky. Prvňáčci měli slavnostní přijetí a šerpování v kulturním domě.

Řehoř Gavar (prvňáček): „Já se těším do školy a těším se na kamarády a těším se tu angličtinu a na tu matiku.“

Martina Gavar (maminka prvňáčka Řehoře): „Jsme rádi, že jde mladý do školy, protože už bude doma trošku klid. Starší už taky je ve čtvrté třídě takže budou chodit spolu, takže určitě jsme rádi. Hlavně aby se to zase nezavřelo, protože všichni potřebují chodit do práce a podobně už znovu ne. Jsme moc spokojení se školou, a i když jsme se z Heřmanic potom přestěhovali do centra tak proto jsme dávali i mladšího znova do Rychvaldu, protože jsme hodně spokojeni.“

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Je prvního září, máme vlastně první školní den. Letos bohudíky tedy děti nastupují do školy normálně a a my jsme v kulturním domě, kde vítáme prvňáčky. Loni jsme jich měli 68, letos máme 83, což je tendence víceméně nárůstová. Jsme tomu samozřejmě rádi. A já jenom za všecky popřeju za vedení města Rychvaldu popřeji prvňáčkům, krásný školní rok, ať je lepší, než byl loni a ať se jim ve škole líbí a daří.“

Daniel Cigánek (ředitel ZŠ Rychvald): „Prvňáčkům přeju, aby jim škola kromě dovedností a vědomostí přinášela také kapku radosti. Aby se vždycky po prázdninách na něco těšili. Na své spolužáky, na paní učitelky nebo na to co se dozví nového. No a aby jim to jejich nadšení nějakou dobu vydrželo. My se na ně těšíme a věřím, že už to všechno společně zvládneme. Žáci prvního stupně to znamená že i prvňáci se letos mohou těšit na nově zrekonstruovanou družinu.

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This