Vyberte stránku

Do celostátního ZUŠ Open se zapojila i liduška z Rychvaldu

Datum zveřejnění/aktualizace: 01/06/2022

RYCHVALD – Do celostátního projektu ZUŠ Open se zapojila také Základní umělecká škola v Rychvaldě. Vystoupení lidé mohli sledovat na náměstí nebo v kostele církve československé husitské.

Radim Plšek (ředitel ZUŠ Rychvald): „V rámci toho celostátního happeningu máme sérii programů. Je to jednak vystoupení Březinky, folklorního souboru na náměstí, je to koncert souboru a sboru tady v Husově sboru. A ještě v rámci týdne ZUŠ Open pořádáme ve čtvrtek interaktivní dopoledne pro děti a žáky mateřských a základních škol.“

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Základní umělecká škola není sice města, je kraje, ale je vlastně naše. Máme ji hrozně rádi všichni prostě ji fandíme, rodiče tady strašně rádi dávají děti, má to tady dobrou úroveň.“

Radim Plšek (ředitel ZUŠ Rychvald): „My jsme chtěli zapojit všechny obory a všechny žáky školy. Z toho hudebního oboru probíhá na náměstí vystoupení folklorního souboru Březinka a vystoupení žáků z literárně dramatického oboru, zatímco tady v Husově sboru pořádáme koncert souboru školních sborů. Máme i nějaké hosty je to sbor ze Suchdola nad Odrou a sbor z Petřvaldu. Máme samozřejmě sbor žáků, vystupuje trio lesních rohů, vystupuje kytarové duo a různá komorní seskupení, která jsou stabilně v naší škole a působí na našich akcích. Pak jsme ještě zapojili výtvarný obor. Žáci připravili výstavu, jsou to 2 témata.“

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This