Vyberte stránku

Děti začaly docházet do kroužků v novém DDM

Datum zveřejnění/aktualizace: 09/09/2020

RYCHVALD – Poslední prázdninový den byl v Rychvaldu otevřen nový Dům dětí a mládeže. Teď už je v plném provozu a nabízí řadu kroužků a aktivit.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: „Dům byl dokončen v termínu stál nás asi 15 000 000 korun. S tím, že zhruba polovina byla z dotace, což je velmi potěšující. Je velmi hezký, všem se líbí, byl tu na návštěvě i pan hejtman, který taky kvitoval, že velice krásné i se zahradou, takže doufejme, že se tu bude dětem líbit a že to bude všem k užitku.“

Judita Jandová (ředitelka DDM Rychvald): „Zahájili jsme oficiálně 31. srpna. Zahájení bylo moc hezké. A teď už nám chodí děti do zhruba asi necelých padesáti kroužku. Kroužků máme letos nejvíc, jak kdy bylo. Máme kroužky zaměřené výtvarně. Velkou skupinu tvoří keramika těch je několik skupin. Keramika je pro děti i pro dospělé. Veliký zájem tradičně bývá o výtvarné obory, takže několik výtvarných kroužků, kroužek i rukodělné tvorby. Další velkou skupinu tvoří kroužky sportovní, tam bych zahrnula, máme volejbal, basketbal, florbal a možná k těm sportovcům bych přiřadila i vlastně největší skupinu naši, a to je taneční skupina Ritmo. Novinka letos robotika, o kterou je obrovský zájem. Sami jsme zvědaví, jak se rozběhne. Ještě samozřejmě nejsou všechny ty kroužky naplněny, přihlášky je možno si stáhnout i přes naše webové stránky a na druhé straně přihlášky je přehled všech kroužků. Prakticky naplněné už je pouze to Domino, které už je obsazené, tam už nemůžeme přijímat. Ale do všech ostatních kroužků se ještě lze hlásit bez problémů. Rádi přijmeme nové zájemce.

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This