Vyberte stránku

Děti tráví volný čas v kroužcích, které pro ně organizuje DDM Rychvald

Datum zveřejnění/aktualizace: 22/09/2021

RYCHVALD – S novým školním rokem se děti opět hlásí do kroužků, které pro ně připravil Dům dětí a mládeže Rychvald. Trávit tam mohou i volný čas přímo po školním vyučování.

Kamila Kaplanová (vedoucí oddělení estetiky a společenských věd DDM Rychvald): „Pro letošní rok máme připraveny a otevíráme spoustu nových a zajímavých kroužků. Máme keramické kroužky, ty už jsou z větší části bohužel zaplněny, ale ještě stále pořád máme volná místa na Základní škole v Záblatí a na Základní škole na Václavu. Máme výtvarné kroužky. Máme tvořilky. Děti můžou chodit do přírodovědného kroužku. Je tady kroužek robotiky, je tady kroužek 3D tisku. Ten je nový a myslím si, že je docela zajímavý. Veškeré informace o kroužcích získají rodiče na našich webových stránkách. Tam zjistí, jestli jsou kroužky ještě volné. Nejrychleji jsme měli asi zaplněné keramické kroužky a potom robotika, 3D tisk. Zájem byl i o práci s počítači, takže je to různé a zájem vlastně je každý rok jiný. Záleží na dětech, záleží taky na tom, jak je kroužek pro děti atraktivní.“

Marek Kubatko (lektor): „V kroužku robotiky se děti učí skládat a programovat Lego Technics a taky klasické Lego. Máme tady několik stavebnic a vlastně celý kroužek je o tom postavit si robota, naprogramovat si ho, trochu si s ním pohrát, rozebrat, a zase uklidit do poličky a připravit pro další termín. Kroužek ještě nemá úplně naplněnou kapacitu. Je začátek školního roku nikdo neví jak to vlastně bude probíhat letos, takže ještě máme volná místa.“

Už teď se mohou děti hlásit také na oblíbený tábor v Beskydech, který se bude konat příští rok o letních prázdninách.

RYCHVALDSKÝ MINIEXPRES

Město Rychvald spolupracuje s televizí POLAR. Ta přináší každých čtrnáct dnů obyvatelům Rychvaldu reportáže o aktuálním dění ve městě a tím se naše krásné město dostává do podvědomí široké veřejnosti prostřednictvím televizního a internetového vysílání.

Premiéra vždy každou lichou středu v měsíci v 16:28.

Všechny vysílací časy:
Středa: 16:28, 19:28, 22:28
Čtvrtek: 04:28, 7:28, 10:28, 13:28

Jak program naladit na televizi.
Kde sledovat na webu.

MOBILNÍ ROZHLAS INFORMUJE NEJRYCHLEJI

Připomínám, že již delší dobu je v provozu služba MOBILNÍ ROZHLAS a dnes lze tuto cestu považovat za nerychlejší doručení informací z města obyvatelům.

Registraci lze provést na webové adrese: rychvald.mobilnirozhlas.cz/registrace

Ideální je, pokud si do svého mobilního telefonu rovnou stáhnete aplikaci „ZLEPŠEME ČESKO“:
Android: ZDE
iOS: ZDE

Řekněte o této službě také rodině, přátelům i známým. Budou tak také dostávat podstatné informace z města rychle, přehledně a aktuálně.

Přes aplikaci jsou zasílány informace o odstávkách elektřiny, poruchy vody, informace o akcích města, jejich organizací či spolků a mnohé další. Informujeme také o měření rychlosti městskou policií na komunikacích v Rychvaldu. Tato informace je zasílána vždy ráno v den měření.

Share This