rychvaldbanner2

Vítěz turnaje - velmistr KislinskyV sobotu 14.2. se do Rychvaldu sjeli šachisté z širokého okolí. Místní šachový klub pořádal v Kulturním domě již 5. ročník mezinárodního šachového turnaje Slezský Open 2015.

Turnaje se zúčastnilo 91 hráčů ze tří zemí, což je vzhledem k probíhající chřipkové epidemii velmi pěkná účast. Turnaj zahájili předseda OS RŠO Bohdan Adamčík, místostarosta Rychvaldu pan Václav Pavlík, prezident šachového festivalu Ostravský koník pan Marek Jelínek a předseda krajského šachového svazu pan Jiří Novák, kteří řekli pár milých slov na úvod.

Celkovým vítězem se stal šachový velmistr Ukrajinec Alexej Kislinský, mezi extraligové hráče a velmistry se skvělým výkonem na druhé místo prodral pan Lubomír Machýček ze Studénky a třetí místo patřilo vítězi třetího ročníku Slezkého openu velmistru Petru Veličkovi. Všichni získali 7,5 bodu z 9-ti možných o pořadí rozhodlo šachové pomocné hodnocení.

Nejúspěšnější rychvaldský hráč - Matouš SikoraTurnaj se konal jako součást druhého největšího šachového festivalu v zemi, Ostravského koníka.

Hrálo se na 9 kol tempem 2 x 15 minut na partii. Kromě vítězů v hlavním turnaji proběhlo takové vyhodnocení v kategoriích junior, senior, žena, a pak dle šachového ratingu ELO po 100 bodech. Zde systém soutěží v šachu umožňuje, aby bylo možno vyhlásit objektivně nejlepší v dané výkonnostní kategorii, i když se hráči umístí uprostřed startovního pole. Celkem tedy bylo rozděleno mezi účastníky 21 cen.

Na čtvrtém ročníku rychvaldští šachisté vybrali všechny vedlejší kategorie, tentokrát však pšenka nekvetla... Všichni si uhráli svůj rating, někteří jej i výrazně překonali, ale na ceny to bylo tentokrát málo a tak nejlepšími Rychvalďany byli Matouš Sikora na 37. místě a Andrzej Cudnik na 39. místě s pěti body, Matouš měl i smůlu, že narazil hned v prvním kole na vítěze.

Více informací včetně kompletních výsledků a fotogalerie naleznete na stránkách rychvaldského šachového klubu.